Битиќи: Очекуваме следната година инфлацијата да биде од 2 до 2,5 отсто исто како и растот на БДП

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека земјава во текот на наредната година ќе се врати на нормалните години на стапките на инфлација и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Владата денеска ќе бидат потпишани договори за реализација на проекти од локален интерес, во најголем дел од општините во државата. Договорите ќе ги ...
| | веќе видена | слични

По врнежите од снег изминатиов викенд, утринава започна скијачката сезона на Попова Шапка. Неколку ски лифтови се пуштени, првите туристи веќе се скијаат на ...
| | веќе видена | слични

За шест години во јавните здравствени установи се упатени на специјализација околу 1300 лекари, а за споредба, во претходите десет години, од 2006 до 2016 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една година по изборот на стратешки инвеститор за Попова Шапка сè уште траат процедурите за одобрување на преземањето на ски центарот од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова и министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска беа во работна посета на Општината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова денеска го посетија Тетово, градот ...
| | веќе видена | слични

 Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска денеска за време на нејзината посета на Општина Тетово информираше дека за санација на Музејот на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за животна средина Каја Шукова при денешната посета на Општина Тетово, изјави дека процесот кон конечен договор за капитални инвестици на Попова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Очекував, да бидам искрен, дел од потенцијалните кандидати да ги соберат побрзо потребните 10.000 потписи, вели Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 208 | | | веќе видена

„Денот по утрото се познава! Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовниот одѕив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на Бујар ...
сите 164 | | | веќе видена

Поранешниот албански претседател и актуелен лидер на Партијата на слободата, Илир Мета, во однос на изборниот процес во Македонија, вели дека „тоа треба да ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Очекуваме следната година инфлацијата да биде од 2 до 2,5 отсто исто како и растот на БДП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: