Данок и за бугарските берачи на печурки и за билкарите

Од 1 јануари стапува на сила забраната на рафинеријата Бургас да извезува производи произведени од руски „Урал“, а од 1 март капацитетите нема да имаат право ...
| | веќе видена | слични

Изненадувачки, во второто читање, бугарското Собрание го прошири опсегот на услугите, кои и следната година ќе бидат предмет на ниската стапка на ДДВ од 9%, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 178 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 337 | | | веќе видена

Доцна синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа на патот од Кичево кон Стража при што автомобилот изгубил контрола и излетал во патот, по што паднал во река. ...
сите 49 | | | веќе видена

Месец март меѓу нашите граѓани се нарекува и „Баба Марта“ бидејќ важи за месец во кој времето често се менува. По топлите денови, синоптичарите најавуваат нов ...
сите 172 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 179 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 125 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данок и за бугарските берачи на печурки и за билкарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: