КАДРОВСКИ ОСВЕЖУВАЊА ВО КОМОРАТА Избрани се двајца нови потпретседатели и уште 3 членови на Управниот одбор

Собранието на Стопанската комора избра 5 нови членови на УО. Двајца од нив се потпретседатели и тројза нови членови на Одборот. Нови потпретседатели на УО се ...
| | веќе видена | слични

Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на Северна Македонија денеска ќе презентира резултати од анкета за странските директни инвестиции во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На седницата на Генералното собрание на Асоцијацијата на балканските комори (АБК) што се одржа на 13 декември (среда) во Солун, Грција, беше потврден изборот ...
| | веќе видена | слични

Собранието на СКСМ на 07.12.2023 година, покрај редовните точки врзани за програмските документи, изгласа и зајакнување на кадровскиот состав, во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обратил на приемот на Управниот одбор и на компаниите – членки на Стопанската комора за информатички и комуникациски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАДРОВСКИ ОСВЕЖУВАЊА ВО КОМОРАТА Избрани се двајца нови потпретседатели и уште 3 членови на Управниот одбор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: