„Како е можно киднаперите на Вања со возилото на исчезнатиот Панче да му поминат пред нос на Спасовски“, прашува ВМРО-ДПМНЕ


„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
| | веќе видена | слични

Обдукцискиот извештај за убиените Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски се уште не е пристигнат во рацете на Јавното обвинителство. Истрагата се води зад затворени ...
| | веќе видена | слични

Во краткото известување повторуваат дека во тек е фазата на прибирање на сите докази околу двојното убиство за кое е осомничен Љупчо Палевски-Палчо… Пред ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Јавното обвинителство денеска соопшти дека извештајот од Институтот за судска медицина за Вања Ѓорчевска не е официјално доставен до обвинителството. Од ...
| | веќе видена | слични

Во кратката информација, од скопското обвинителство соопштија дека во тек е фазата на прибирање на сите докази околу истрагата на убиството на Вања и на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавното обвинителство с ѐ уште ги прибира доказите за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски. Од Обвинителството велат дека ...
| | веќе видена | слични

Извештајот од Институтот за судска медицина за Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски се уште не е официјално доставен до Јавното обвинителство. Како што соопштија од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од медиумите гледам дека Спасовски заминал во посета на Естонија, па кога е веќе таму нека праша како соодветните институции во државите членки на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Откако американската амбасадорка Анџела Агелер коментирајќи го убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска рече дека системот е тој кој не успеал да и помогне на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседател на претстојните избори. На листата кандидати кои ги собраа потребните 10 000 ...
сите 527 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Ме разочарува фактот што во нашава држава постојат луѓе коишто мислат дека можат да се бават со сѐ, вклучително и со претседателската функција. Треба да се има ...
сите 124 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 256 | | | веќе видена

Смислено сценарио и предизборен инжинеринг е тоа што најмалку 100.000 граѓани нема да може да си го остварат правото на глас на претстојните избори бидејќи ...
сите 124 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Како е можно киднаперите на Вања со возилото на исчезнатиот Панче да му поминат пред нос на Спасовски“, прашува ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: