ЦЕНТРАЛНИТЕ БАНКИ ТРУПААТ ЗЛАТО Кина годинава купила 23, а Турција 19 тони

2 копии

Централните банки продолжија да купуваат злато, со пријавени нето-месечни набавки од вкупно 42 тони во октомври, откри Светскиот совет за злато (VGC). Според ...
| | веќе видена | слични

Обемот на рускиот извоз на течен гас (ЛНГ) во Европа во ноември изнесувал 1,75 милиони тони, што е рекорд на сите времиња. Спротивно на тоа, испораките во Кина ...
| | веќе видена | слични

Руските златни резерви надминале рекордни 150 милијарди долари Благодарение на растот на светските цени на овој скапоцен материјал, златните резерви на Русија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според извештајот објавен минатата недела, бројката е за 41% пониска од ревидираната сума од септември од 72 тони, но сепак е 23% над месечниот просек од 34 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
сите 389 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија од страна на албанскиот опозициски блок, Арбен Таравари ги објави целите поради коишто се вклучил во претседателската ...
сите 217 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 247 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 101 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 337 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНТРАЛНИТЕ БАНКИ ТРУПААТ ЗЛАТО Кина годинава купила 23, а Турција 19 тони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: