Реновираната бензинска станица на „Макпетрол” во Тетово е пуштена во употреба


Инвестирањето во своите капацитети, како и постојаното подобрување на понудата и на услугите за потрошувачите се приоритети на „Макпетрол” и во таа насока, ...
| | веќе видена | слични

Од денес, возачите во земјава ќе плаќаат поевтин дизел. Дизелот поевтинува за еден денар по литар, а цената на Екстра лесното масло за домаќинството се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, цените на бензините остануваат непроменети, а дизел горивото поевтинува за еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 594 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 297 | | | веќе видена

Причините за отпорот кон измена на законот не се поврзани со правни причини, со оглед на нивната штурост и нелогичност, туку тие може да се лоцираат на друго ...
сите 276 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 183 | | | веќе видена

Речиси два месеца траеше сагата во албанскиот политички кампус во земјава дали секој ќе трча со свој претседателски кандидат на претстојните избори, за на ...
сите 108 | | | веќе видена

Во наредните 80-тина дена ќе слушнеме многу предлози, но не би ги коментирал, бидејќи на 8 мај граѓаните ќе кажат кои се предлозите што ги сакаат, вели ...
сите 108 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 108 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реновираната бензинска станица на „Макпетрол” во Тетово е пуштена во употреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: