Бесими: Антикризните мерки придонесоа за двојно подобар економски резултат во време на криза


„По забрзување на растот на економијата во 2019 година, следните четири години, како резултат на надворешни шокови, нашата економија се соочи со неколку ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука го објави Јавниот повик за финансиска поддршка за учениците од основните и средните училишта чии семејства имаат вкупни ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) го објави повикот за остварување на финансиска поддршка на студенти кои живеат надвор од местото на студирање за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мерката за зголемување на платитите на вработените во приватните компании, отвора можност за покачување на платите од 3.000 до 9.000 денари, велат од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку новиот, 9-ти апект антикризни мерки, вреден 622 милиони евра, обезбедуваме поддшрка за зголемување на платите на работниците во приватните компании - ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со СДС добивме за 50% поголема инфлација од земјите во ЕУ и раст на БДП по глава на жител двојно помал од земјите во регионот. Во ЕУ инфлацијата е 4.3%, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата предводена од СДСМ докажа дека е влада која води грижа за секој еден граѓанин, и токму затоа го усвои новиот пакет од антикризни мерки вреден 662 ...
| | веќе видена | слични

Над 2 милијарди евра пари вративме кај граѓаните и компаниите со деветте пакети на анти-кризни мерки, ниту една влада од осамостојувањето досега нема направено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 402 | | | веќе видена

Дефинитиво актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски ќе трча за уште еден претседателски мандат. Ова тој го најави на денешната пресконференција, ...
сите 105 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија при што ...
сите 48 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Антикризните мерки придонесоа за двојно подобар економски резултат во време на криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: