Јован Митрески од СДСМ ќе биде претседател на Собранието: Како и досега, ќе работам максимално посветено

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
| | веќе видена | слични
7 копии

И поранешниот министер за здравство Венко Филипче се вмешува во трката за кандидат за претседател во тимот на власта, а како заслуга му се припишува „успешната ...
| | веќе видена | слични

Уште една позната јавна личност се вмешува во трката за кандидат за претседател во тимот на власта. Покрај актуелниот претседател Стево Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче е најсериозен кандидат за претседател на државата дознава „ Република“ од извори на партијата. Тој подолго ...
| | веќе видена | слични

Симптоматично е зошто во овој момент претседателот Пендаровски се сети дека законите што се носат по скратена постапка и без поширока општествена дебата ги ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе се кандидира актуелниот претседател Стево Пендаровски за втор мандат? Професорот Трајко Славески вели дека Пендаровски ќе влезе во кампања за втор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници ( АСОМ ) ја поздравува одлуката на претседателот на државата Стево Пендаровски дека нема да го потпише Законот за игри ...
| | веќе видена | слични

По информацииет дека наводно во парламентарна процедура Законот за игри на среќа ќе биде протуркан со европско знаменце, шефот нба државата со сѝвој коментар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јован Митрески од СДСМ ќе биде претседател на Собранието: Како и досега, ќе работам максимално посветено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: