Продолжува амандманската расправа за Предлог-Буџетот за 2024 година


2 копии
10 копии

Време зa читање: 2 минути На усвојување во Собранието, Владата испраќа дополнет Предлог Буџет за идната 2024 година. Текстот е утврден на денешната седница. ...
| | веќе видена | слични

На владина седница денеска беше утврден текстот на дополнетиот Предлог буџет за 2024 година. Како што соопштија од Владата, дополнетиот Предлог буџет е нов ...
| | веќе видена | слични

Владеачката коалиција составена од СДСМ, ДУИ и Алијансата за Албанците влезе во војна со противник кој не може да биде поразен. Пратениците на овие три партии ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет на денешната седница разгледа вкупно 47 амандмани за Предлог-буџетот за 2024 година поднесени од опозициските ...
| | веќе видена | слични

„Граѓаните секогаш имаат право да бараат и повеќе и подобро и граѓаните на крајот знаат да споредат. Тие знаат да споредат како некој владеел, и како некој ...
| | веќе видена | слични

„Јас очекувам дека државата ќе напредува. Ние ако ја споредиме државата пред 30 години и денес, таа е унапредена во многу полиња. Затоа велам дека не треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

- Голем дел од светот денес стои со Израел, изјави портпаролот за национална безбедност на Белата куќа Џон Кирби. Во Г7 се САД, Јапонија, Германија, Велика ...
сите 233 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 396 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува амандманската расправа за Предлог-Буџетот за 2024 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: