НЕМА ОДМОР ЗА СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ: Почнаа со работа за производство на раноградинарските култури

Нема одмор за земјоделците во струмичко кои произведуваат раноградинарски култури. За нив и зимата е работна. Пред и по Нова година тие имаат обврски во ...
| | веќе видена | слични

Не очекува нов ценовен шок после претстојните празници?! Не треба да ги обвинуваме земјоделците што избираа да ги продават своите производи на оние што им ...
| | веќе видена | слични

Неорганизираниот пласман на земјоделските производи и ниските откупни цени се само дел од проблемите со кои се соочуваат македонските земјоделци, изјави ...
| | веќе видена | слични

Како останати проблеми со кои и натаму се соочуваат земјоделците е нероганизираноста и слабото ниво на здружување, немањето законско решение за договорно ...
| | веќе видена | слични

Крајно време е производната цена на произведениот зеленчук и овошје да добие законска обланда за да запрат уцените на откупувачите и на трговците, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националната федерација на фармери ќе одржи средба со претставници на медиумите. На оваа средба, Федерацијата ќе даде осврт за состојбата на земјоделството за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 283 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Нема француско-германски судир, уверува францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурне, во интервју за весникот „Монд“. Дипломатот нагласува дека ...
сите 295 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 44 | | | веќе видена

Делегација на Хамас се очекува денеска да отпатува во Каиро на разговори за воспоставување привремен прекин на огнот во Појасот Газа, изјави неименуван извор ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ОДМОР ЗА СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ: Почнаа со работа за производство на раноградинарските култури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: