Откриена голема мрежа на тунели и канцеларија на лидерот на Хамас во Газа


Израелската армија откри голема мрежа на тунели во градот Газа и канцеларијата на лидерот на Хамас Јахја Синвар, под таканаречениот плоштад Палестина, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку 110 луѓе загинаа во израелските воздушни напади врз Џабалија, на северот од Појасот Газа, соопшти денеска Министерството за здравство на Хамас, со што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во израелските напади врз бегалскиот камп Џабалија, во северниот дел на Газа, загинаа 90 Палестинци, соопшти синоќа Министерството за здравство во Газа. На ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Тројцата израелски заложници кои во петокот по грешка биле убиени од војници на израелските одбранбени сили (ИДФ) во Газа, претходно користеле остатоци од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство на Хамас во Појасот Газа денеска соопшти дека 110 Палестинци се убиени од синоќа во израелските напади врз Џабалија, на северот на ...
| | веќе видена | слични

На објавени видеа на Интернет, како што велат оттаму, се гледа последицата од најновиот израелски напад, Палестинците копаат низ урнатините со раце и лопати во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриена голема мрежа на тунели и канцеларија на лидерот на Хамас во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: