13 мигранти од Сирија затекнати близу Табановце

2 копии
2 копии
2 копии

Вчера, на граничниот премин Долно Блаце бил приведен 18-годишен Косовец кој престојувал во Македонија повеќе од дозволеното. „На 17.12.2023 во 09.50 часот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 57 | | | веќе видена

Грција нема да прифати било какво прекршување на меѓународниот договор и треба да се концетрираме на реорганизација на МВР и да го забрзаме процесот на ...
сите 55 | | | веќе видена

Обединета Македонска Дијаспора (ОМД), ги повикува сите Македонци кои живеат надвор од Македонија, независно од обновата на своите пасоши, доколку нивното ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 мигранти од Сирија затекнати близу Табановце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: