Драма во Гостивар: го удрил со возилото, а потоа физички го нападнал и му ја прегазил ногата

3 копии

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
| | веќе видена | слични

Унапредување на системот на заштита, пристапот до информации и директната помош и поддршка за жените жртви на семејно насилство-ова се целите на проектот ...
| | веќе видена | слични

Сафет Алили, од долнореканското село Присојница, иселеник во Луксембур, изминатиот период донираше медицински помагала за неколку здравствени клиники. „По ...
| | веќе видена | слични

Искажувањето благодарност, едноставно со зборот „ благодарам ”, се чини дека најчесто се прави само заради задоволување на етаблираните социјални норми. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 57 | | | веќе видена

Грција нема да прифати било какво прекршување на меѓународниот договор и треба да се концетрираме на реорганизација на МВР и да го забрзаме процесот на ...
сите 55 | | | веќе видена

Обединета Македонска Дијаспора (ОМД), ги повикува сите Македонци кои живеат надвор од Македонија, независно од обновата на своите пасоши, доколку нивното ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Гостивар: го удрил со возилото, а потоа физички го нападнал и му ја прегазил ногата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: