Објавена листа со имиња на фирми и луѓе кои должат данок кон УЈП

4 копии

Двете друштва на ЕСМ кои го обезбедуваат Скопје со електрична енергија, и во третиот квартал од годинава се меѓу десетте најголеми државни должници, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Градоначалникот на Тетово Биљал Касами денеска информираше дека во градот нема да има предновогодишно украсување, оценувајќи дека има поважни потреби. Според ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи ја објави листата на должници на која се најдоа 5.474 фирми и граѓани кои имаат доспеани долгови до 31 август, а не ги платиле до 30 ...
| | веќе видена | слични

правата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.12/2023 за долгови доспеани до 31.08.2023 и неплатени до 30.11.2023 година по основ на ДДВ, данок на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 416 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 138 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавена листа со имиња на фирми и луѓе кои должат данок кон УЈП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: