Северна Кореја: САД го злоупотребија правото на вето


5 копии

Неколку стотини шпански музичари, писатели и актери, вклучително и филмскиот режисер Педро Алмодовар, објавија манифест во кој бараат итен прекин на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во нацртот на новата резолуција за конфликтот меѓу Израел и Хамас, за која денеска треба да се гласа во Советот за безбедност на Обединетите нации (СБ на ОН), ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Израел врши воени злосторства пред кои не можеме да останеме пасивни“, се вели во манифестот објавен денеска во шпанскиот дневен весник „Ел Паис“. „Израел, ...
| | веќе видена | слични

Американскaтa потпретседателка, Камала Харис, инсистира кај претставници на администрацијата на претседателот Џо Бајден, да покажуваат повеќе сочувство за ...
| | веќе видена | слични

Папата Франциск денеска ја осуди смртта на илјадници деца во „виорот на насилство“ во Појасот Газа, Украина и Јемен. Тој претходно упати повеќе повици за мир и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
сите 389 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија од страна на албанскиот опозициски блок, Арбен Таравари ги објави целите поради коишто се вклучил во претседателската ...
сите 218 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 248 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 102 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 337 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Кореја: САД го злоупотребија правото на вето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: