Претседателите на Србија, Азербејџан и Бугарија го означија почетокот на работата на гаснинот интерконектор

Претседателите на Србија, Азербејџан и Бугарија, Александар Вучиќ, Илхам Алиев и Румен Радев и амбасадорот на ЕУ во Србија Емануел Жофре, денеска во Трупале ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ откако претходно беше еден од најгласните во кампањата на српскиот претседател Александар ...
| | веќе видена | слични

Вчера наутро, откако претседателот на Србија, Александар Вучиќ ја изврши својата граѓанска должност и гласаше на вонредните избори, застана пред новинарите да ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека има некои кругови на моќ во западна Европа кои секогаш ќе бидат против владата се додека „го чуваме ...
| | веќе видена | слични

Србија Изминатиот викенд во Ниш беше пуштен во употреба гасниот интерконектор Србија – Бугарија, инфраструктурен проект стратегиски важен за Србија и за ...
| | веќе видена | слични

Вечерашното интервју на претседателот на државата Стево Пендаровски стана интересно и за српските медиуми , кои ја пренесуваат неговата реакција, прашан за ...
| | веќе видена | слични

Изборот на Талат Џафери за премиер на техничката Влада и Јован Митрески за претседател на Собранието се одлични решенија, изјави претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателите на Србија, Азербејџан и Бугарија го означија почетокот на работата на гаснинот интерконектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: