ЕВЕ ЗОШТО СЕ ЈАВИЛА КЛАСНАТА НА ВАЊА КАЈ МАЈКА И: За среќа, тоа бил начинот на кој работела

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
| | веќе видена | слични
5 копии

12-годишно девојче во Франција донесе нож во училиште и му се заканувало на наставникот, по што била уапсена. Во инцидентот нема повредени. Според француските ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Учениците од трето одделение на средното градежно-природно-математичкo училиште во Вараждин биле изненадени кога во понеделникот наутро, на вториот час, ...
| | веќе видена | слични

Скандал ја тресе Хрватска откако тројца ученици во Градежното средно училиште во Вараждин, на возраст од 16 до 18 години се приведени во полиција бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наставниците во париско училиште почнаа штрајк, оти сметаат дека безбедноста е нарушена. Како што наведоа, причината е тоа што се плашат за своите животи ...
| | веќе видена | слични

Француската влада ќе престане да го финансира најголемото муслиманско средно училиште во земјата поради административни пропусти и сомнителни наставни ...
| | веќе видена | слични

По реакциите во јавноста за посетата на „Јутарњи лист“ во училиштето каде учеше убиената Вања Ѓорчевска, „Макфакс“ побара одговори од редакцијата на хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 131 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 210 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВЕ ЗОШТО СЕ ЈАВИЛА КЛАСНАТА НА ВАЊА КАЈ МАЈКА И: За среќа, тоа бил начинот на кој работела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: