Израелската армија нападна цели на Хезболах во јужен Либан


Израелската војска објави снимка од Појасот Газа на која се гледа високиот командант на Хамас, Мухамед Синвар, како вози автомобил низ тунелот откриен вчера. ...
| | веќе видена | слични

Тројцата израелски заложници кои во петокот по грешка биле убиени од војници на израелските одбранбени сили (ИДФ) во Газа, претходно користеле остатоци од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство на Хамас во Појасот Газа денеска соопшти дека 110 Палестинци се убиени од синоќа во израелските напади врз Џабалија, на северот на ...
| | веќе видена | слични

Тунелот е доволно голем за да помине возило низ него пренесеува Би-Би-Си.Израелската војска тврди дека тунелот би чинел милиони долари и биле потребни години ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелската армија нападна цели на Хезболах во јужен Либан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: