Деспотовски: Воведовме јасни и транспарентни правила, резултатот е зголемен обем на инвестиции

2 копии

„Воведовме транспарентен пристап и јасни правила на доделување државна помош за инвеститорите. Во соработка со „Прасјвотерхаус Куперс“ изработивме методологија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на Фејсбук ја објави информцијата и фотографии од средбата со сопственикот на турската компанија „Шахтерм“, Фарук ...
| | веќе видена | слични

Не е важно кој ќе биде дел од новата коалиција, туку кои вредности и принципите ќе ги презентираме на изборите. Вака гледа директорот на ТИРЗ и член на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Предноста на опозицијата на анкетите е резултат на тешки одлуки кои се преземени во изминатите пет-шест години и на пропусти направени од актуелната Влада – ...
| | веќе видена | слични

Останато

На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час најголемите политички партии ги соопштија ...
сите 416 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 121 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 135 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Воведовме јасни и транспарентни правила, резултатот е зголемен обем на инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: