ПРОБЛЕМ БРОЈ 1 НА ЕВРОПА: На удар не се само сиромашните, туку и средната класа

Зголемените цени на имотот го направија поседувањето стан или куќа сè понеостварлив сон за многу Европејци – проблем што се влоши со кризата на трошоците за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турција е на удар на висока инфлација и огромно зголемување на трошоците за домување, толку многу што новата шефица на турската Централна банка, Хафизе Гаје ...
| | веќе видена | слични

Пазарот за изнајмување на недвижности во Турција, особено во Истанбул, се соочува со исклучително голема побарувачка, па поради тоа проблем со наоѓање недвижен ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Гувернерката на турската Народна Банка, Хафизе Еркан, вели дека била принудена да се врати во домот на своите родители поради ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Од Будимпешта до Единбург, европските божиќни пазари стануваат „безобразно“ скапи. Во некои делови на Европа божиќните пазари станаа ...
| | веќе видена | слични

„Порастот на цените на становите е огромен, а е уште посериозен во градовите, особено во големите градови“, рече Ламиа Камал-Чауи, директор на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 301 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 234 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 106 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 210 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 79 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОБЛЕМ БРОЈ 1 НА ЕВРОПА: На удар не се само сиромашните, туку и средната класа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: