Автомобилскиот сектор на ЕУ бара помалку регулативи и подобра индустриска стратегија


Време зa читање: 2 минути Европската автомобилска индустрија сака креаторите на политиката на континентот да смислат подобра индустриска стратегија, како и ...
| | веќе видена | слични

Производителите на електрични автомобили продолжуваат да се тркаат за изградба на подобра технологија кога станува збор за зголемување на опсегот на возилата. ...
| | веќе видена | слични

Во Франција сега постои таканаречен „социјален лизинг“ за електрични автомобили. Мерката е наменета да ги поддржи луѓето со ниски примања - и идеално ќе и ...
| | веќе видена | слични

Производителите на електрични автомобили продолжуваат да се натпреваруваат кој ќе создаде подобра технологија кога станува збор за зголемување на дометот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Зад името КоБолд Металс, се крие коалиција на милијардери, меѓу кои се и имиња како Бил Гејтс и Џеф Безос, всушност заедничка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Брендот за електрични возила Zeekr на кинескиот производител Geely претстави литиум-железо-фосфатни батерии (LFP) кои поддржуваат брзо полнење, тврдејќи дека ...
| | веќе видена | слични

Во фабриката за батерии во сопственост на матичната група на Zeek, Geely Holding во провинцијата Жеџијанг, компанијата вчера објави дека нејзината лимузина 007 ...
| | веќе видена | слични

Три модели на електрични автомобили што се меѓу најпродаваните во Франција – градскиот модел Дачиа Спринг, лимузината од средна класа Тесла Модел 3 и компактот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобилскиот сектор на ЕУ бара помалку регулативи и подобра индустриска стратегија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: