Утврден е предлогот на закон за финансиска поддршка на социјално ранливи категории, се испраќа до Собранието


Владата го разгледа и утврди текстот на Предлогот на закон за финанска поддршка на социјално ранливи категории на граѓани, за справување со енергетската и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку новиот, 9-ти апект антикризни мерки, вреден 622 милиони евра, обезбедуваме поддшрка за зголемување на платите на работниците во приватните компании, ...
| | веќе видена | слични

Данска во 2025 година ќе воведе еколошка такса за авионските билети, во просек од 13,5 евра до 2030 година, соопшти Владата во Копенхаген, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работниците се силата на нашата економија и државата, затоа и во новиот пакет од анти-кризни мерки од 662 милиони евра обезбедивме финансиски средства за ...
| | веќе видена | слични

Со гордост и високо крената глава можеме да зборуваме за она што го направивме во изминатите години. Само со пакетите финансиска поддршка имаме над 2 милијарди ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Производството и снабдувањето со електрична и топлинска енергија е сигурно и континуирано и во оваа грејна сезона, уште на 15 октомври кога започна грејната ...
| | веќе видена | слични

Нов паричен додаток за милиони граѓани се очекува во јули 2024 година. Околу 3 милиони луѓе наскоро ќе добијат неочекувани пари без комплицирани барања или ...
| | веќе видена | слични

Не отстапуваме од концептот „Повеќе за сите” – со социјалдемократски економски политики успеавме да ги вратиме парите кај граѓаните, објави вечерва министерот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе за сите не се мерките и политиките со кои враќаме пари назад кај граѓаните, повеќе за сите е и нашата визија, нашиот концепт за европска држава, затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека ДПМНЕ сее лаги и ги манипулира граѓаните, нивните пратеници со дипломатски пасош со новото уставно име им се посмеваат на граѓаните, велат од СДСМ. ...
сите 268 | | | веќе видена

„Претседателски амбиции отсекогаш имало многу само прашање е кој ќе успее да ја добие поддршката од граѓаните или 10 илјади потписи или потребниот број ...
сите 230 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, на својата Фејсбук страница, упати повик до македонската дијаспора дека освен патниот ...
сите 428 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска реагираше на изјавата на неговиот американски колега Џозеф Бајден, кој го нарече „луд кучкин син“, велејќи дека тоа ...
сите 113 | | | веќе видена

Аналитичарот Владимир Божиновски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека можната кандидатура на лидерот на ДУИ, Али Ахмети за ...
сите 161 | | | веќе видена

Вчера во 11.16 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Никола Тесла“ во Битола, товарно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од ...
сите 293 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утврден е предлогот на закон за финансиска поддршка на социјално ранливи категории, се испраќа до Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: