Иницијативата „И здравје и работа“ до еко активистите: Ако писмото на концесионерот на Иловица е задоцнето и без никаква тежина зошто предизборно им се заканувате на владата и партиите?

Иницијативата на локалното население на струмичката котлина „И здравје и работа“ со особено внимание ги следи дежурните критичари кои се хистерично вознемирени ...
| | веќе видена | слични

Анти нато активисти нахранети со источна идеологија ја манипулираат јавноста во врска со рудниците и нивното влијание врз животната средина и сеат страв во ...
| | веќе видена | слични

Вишиот Управен суд, кој е под контрола на ДУИ, во состав: Виолета Илиевска, Емрије Зубери Амити и Субхи Јакупи, наместо конечно да го реши проблемот и да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите судски постапки иницирани од активностите на Владата во однос на концесијата „Иловица 6“ сега се решени во наша полза, Владата е должна да донесе одлука ...
| | веќе видена | слични

Вишиот управен суд донесе пресуда по тужбата на Еуромакс Ресоурцес по одлуката за одбивање од страна на Министерството за економија на нашето барање за дозвола ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пресудата во целост ги отстранува евентуалните оспорување на правната важност на концесијата „Иловица 6“ и ова е трета финална пресуда во полза на компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стручната фела повикува да не се занемарува македонското рударство. Оваа гранка кај нас се соочува со голем број предизвици изминатиов период, а учеството на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране ...
сите 302 | | | веќе видена

Со приближувањето на изборите, се заострува изборната реторика меѓу политичките активисти, но и функционерите. По најавите на Арбен Таравари кој ќе ја трча ...
сите 229 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски влегува во трка за претседател. Тој ќе биде кандидат на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија. Информацијата ...
сите 158 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 100 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 120 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи никогаш повеќе да се прави пиар со болни како што е случај со Леонид, а пари за лекување нема затоа што СДСМ и ДУИ, седум години ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иницијативата „И здравје и работа“ до еко активистите: Ако писмото на концесионерот на Иловица е задоцнето и без никаква тежина зошто предизборно им се заканувате на владата и партиите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: