Бретон: Европа е пионер на новите глобални стандарди по договорот за вештачка интелигенција

Европа се позиционираше како пионер на новите глобални стандарди по постигнувањето договор за правилата за користење на вештачката интелигенција (AI), се вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Финансиските регулатори во САД за првпат ја наведоа вештачката интелигенција (ВИ) како ризик за финансискиот систем. Во својот последен годишен извештај, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Совет за надзор на финансиската стабилност (ФСОЦ) во својот годишен извештај наведува дека зголемената употреба на вештачката интелигенција во ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на земјите-членки на ЕУ и на Европскиот парламент постигнаа договор за правилата за користење на вештачката интелигенција, објави европскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската унија се согласи да воведе построги правила за идната употреба на вештачката интелигенција (ВИ), јави ДПА. Преговарачите од Европскиот парламент и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бретон: Европа е пионер на новите глобални стандарди по договорот за вештачка интелигенција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: