ГОЛЕМ ТРГОВСКИ ЛАНЕЦ ИСПЛАТИ 300 ЕВРА БОЖИЌНИЦА - најавуваат и значително зголемување на платите во идната година

На работниците им се исплаќаат и надоместоци за храна и превоз и низа други стимулативни додатоци за работни резултати и продуктивност. „Томи“ оваа година на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Базаро“ има активен оглас за вработување, а во него се бара работник за логистика, кој ќе работи 4 дена во неделата. Според огласот, тој ќе добие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на годината, по основ на регрес за годишен одмор, на сметките треба да легнат по најмалку 14.700 денари. К-15 се пресметува врз основа на просечната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Работодавачите имаат уште петнаесеттина дена за исплата на регресот за годишен одмор. Законскиот рок истекува заедно со последниот ...
| | веќе видена | слични

Компаниите и јавниот сектор до крајот на месецов имаат обврска да им исплатат регрес за годишен одмор на своите вработени. Нема официјални бројки за тоа колку ...
| | веќе видена | слични

До крајот на годината фирмите и работодавачите имаат рок да ја исполнат законската обврска за исплата на регрес за годишен одмор, или популарно познат како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крајот на годината е законскиот рок кога фирмите и работодавачите имаат обврска да исплатат регрес за годишен одмор, популарно наречен К-15. Според Законот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Teleperformance, германска компанија и лидер во областа на дигиталните услуги и корисничка поддршка, е во процес на проширување на својот тим на територијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 416 | | | веќе видена

„Изјавата на Ахмети за „големата вест” потврдува најмалку две работи. Првата, дека ДУИ е безидејна партија која со предлози извадени од нафталин покажува ...
сите 328 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 142 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 99 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев најавува дека нови 140 илјади обрасци за патни исправи пристигнуваат во земјава, а за ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМ ТРГОВСКИ ЛАНЕЦ ИСПЛАТИ 300 ЕВРА БОЖИЌНИЦА - најавуваат и значително зголемување на платите во идната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: