Европол: Заканата од тероризам во Европа е зголемена по нападот на Хамас

9 копии

Четворица членови на палестинската милитантна група Хамас се уапсени под сомнение дека планирале напади врз еврејски институции низ Европа, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на Хамас се уапсени во Германија, Данска и Холандија. Како што соопшти федералното обвинителство, неколку членови на таа терористичка организација се ...
| | веќе видена | слични

Антитерористичка акција имаше денеска во Данска и Холандија. Тројца се уапсени во Данска и едно лице во Холандија поради планирање терористички напад, ...
| | веќе видена | слични

„Станува збор за група која подготвувала терористички акт. Има врски со странски земји и организиран криминал“, изјави директорот за операции на данската ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Берлин и Ротердам уапсила четворица припадници на палестинското исламистичко движење Хамас, кое Европската унија го смета за терористичка ...
| | веќе видена | слични

Уапсени се неколку лица кои се осомничени дека сакале да лоцираат складиште со оружје и да го држат подготвено за напади врз еврејски институции. Во октомври ...
| | веќе видена | слични

Три лица се уапсени во Данска и едно во Холандија поради планирање терористички напад, соопштија данската полиција и разузнавање. „Станува збор за група која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 317 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 165 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 168 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европол: Заканата од тероризам во Европа е зголемена по нападот на Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: