Годишната инфлација во Грција намалена на 3 отсто во ноември

4 копии

Азиската банка за развој (АДБ) ја зголеми својата економска прогноза за економиите во развој во Азија и Пацификот, откако силната домашна побарувачка доведе до ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во мошне очекуваниот потег, Управниот совет на Европската централна банка (ЕЦБ) денеска ја објави својата одлука за задржување на ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ECB) на седницата во четвртокот одлучи да ги задржи клучните каматни стапки на постојните нивоа, се вели во соопштението за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Титаните на финансиите со месеци предупредуваат дека геополитичките опасности кои се наѕираат се најголемата закана во голема мера за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годишната инфлација во Грција намалена на 3 отсто во ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: