Столтенберг: И НАТО треба да биде подготвен за лоши вести од Украина

3 копии

Во случај на победа на Русија во Украина, постои „реален ризик“ рускиот претседател Владимир Путин да не застане тука, предупреди денеска во Брисел генералниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Eстонија ќе ја поддржува Украина со 0,25 отсто од нејзиниот бруто домашен производ (БДП) во следните четири години, соопшти естонската влада, повикувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

НАТО денеска соопшти дека го зголемил воениот буџет за 2024 година за 12 отсто, на 2,03 милијарди евра, додека цивилниот буџет на Алијансата е зголемен за 18,2 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: И НАТО треба да биде подготвен за лоши вести од Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: