ПРОФ. ТРАЈКОВСКИ: Ако дадеме дел од РЕК Битола, струјата, наместо по 57 евра/MWh, ќе ја купуваме од Грците по 100-250 евра/MWh?

2 копии

Дејан ТРАЈКОВСКИ, професор на Техничкиот факултет - Битола (ТФБ) Дали населението е свесно дека доколку се продаде или изнајми дел од РЕК Битола, истата струја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од 50 отсто од младите лица во Европа сакаат поголема финансиска едукација, а високиот интерес за поголемо познавање на светот на финансиите главно се ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 15 декември просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Како главен аргумент на властите против самостојна изградба на ПАХЕ „Чебрен“ се посочува студијата на германската консултантска куќа Фихтнер (Fichtner) од 2016 ...
| | веќе видена | слични

Професорот на техничкиот факултет при Универзитетот "Св. Климент Охридски, Дејан Трајковски во серија на постови на неговиот Фејсбук профил долго време ...
| | веќе видена | слични

Потребни се значајни промени за општините да станат финансиски независни, но се уште нема политичка волја тоа да се реализира, сметаат експертите. Според дел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 416 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 137 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОФ. ТРАЈКОВСКИ: Ако дадеме дел од РЕК Битола, струјата, наместо по 57 евра/MWh, ќе ја купуваме од Грците по 100-250 евра/MWh?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: