Бектеши вети дека ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените, под овој услов

Според министерот за економија Крешник Бектеши, мерките ги даваат своите резултати во делот на зачувување на животниот стандард. Во случај, како што рече ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши очекува инфлацијата да продолжи да се намалува, а согласно анализите што се при крај, ако е потребно, како што најави ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека барањето за проширување на капацитетот за гас е принциопиелно согласно регулативите на Европската Унија и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши не го знае или го згреши името на бугарскиот министер за финансии кого денеска го нарече „колегата Асенов“, иако тој се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политика Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во ...
сите 127 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

САД го поддржуваат Преспанскиот договор со Грција и беа разочарани што претседателката Гордана Сиљановска-Давкова не го користеше уставното име С. Македонија ...
сите 29 | | | веќе видена

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 494 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши вети дека ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените, под овој услов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: