Израелска војска откри влез во тунел на Хамас под Универзитетот Ел Азхар


Израелската војска соопшти дека нејзините војници „уништиле згради со инфраструктура на Хамас во Универзитетот Ал Азхар во градот Газа“. Според извештаите, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Одбранбените сили на Израел тврдат дека тројца израелски заложници во Газа по грешка биле идентификувани како закана и убиени. – За време на борбите во Шеџаја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на израелската војска, контраадмирал Даниел Хагари вечерва изјави дека за време на борбите во областа Шеџаија во северниот дел на Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични

Тој рече дека тоа е „трагичен инцидент за кој одговорност сносат Израелските одбранбени сили (ИДФ). „Тоа е област каде војниците наишле на многу терористи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските одбранбени сили (ИДФ) објавија дека го зазеле и уништиле штабот на баталјонот Хамас Шеџаја, со седиште во градот Газа.Портпаролот на ИДФ, Авичај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хамас ги изгради своите тунели во Појасот Газа за да може да ги издржат евентуалните обиди да се испумпа вода во нив, изјави Осама Хамдан, портпарол на ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили го осудија однесувањето на војниците кои беа снимени како пеат и се молат во џамија во Џенин на Западниот Брег. Инцидентот е снимен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 400 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 308 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 366 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелска војска откри влез во тунел на Хамас под Универзитетот Ел Азхар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: