Се чека екстрадиција на Палевски


Целта на Министерството за правда и сите други органи кои помагаат во процедурата за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција, е таа да биде извршена побрзо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љупчо Палевски Палчо, кој е осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот Панче Жежовски може да биде држен во притвор во Турција ...
| | веќе видена | слични

Видео снимки од седумдесетина камери од објекти и педесетина извадени од системот на Сејф Сити кои се анализираат, во детали ќе го утврдат начинот на кој била ...
| | веќе видена | слични

Системот многу брзо и ефикасно реагираше и дојдовме до разоткривање на случајот со убиството на малата Вања и на Панче и при тоа се откриени сторителите на ова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 , одговарајќи на прашањето дали ќе ја дознаеме целата вистина за ...
| | веќе видена | слични

„Побаравме од Република Турција да се достават дактилоскопските податоци, папиларните линии. Денеска тие се доставени и ќе бидат предадени во ЈО. Очекувам дека ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство Скопје побарало од турските власти да се обезбеди комплетен дактилоскопски и ДНК материјал од Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 342 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 323 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 224 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 126 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се чека екстрадиција на Палевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: