ВО ТЕК Е НОВ БРАН РАСЕЛУВАЊЕ Ситуацијата во Газа доаѓа до точка од која нема враќање

Доаѓаме до точка од која нема враќање во Газа, каде што очигледното непочитување на меѓународното хуманитарно право ја корумпира нашата колективна свест, ...
| | веќе видена | слични

Американскaтa потпретседателка, Камала Харис, инсистира кај претставници на администрацијата на претседателот Џо Бајден, да покажуваат повеќе сочувство за ...
| | веќе видена | слични

Папата Франциск денеска ја осуди смртта на илјадници деца во „виорот на насилство“ во Појасот Газа, Украина и Јемен. Тој претходно упати повеќе повици за мир и ...
| | веќе видена | слични

Генералниот комесар на Агенцијата на Обединетите нации за помош и работа со палестинските бегалци (УНРВА), Филипо Лазарини, денеска изјави дека гладните луѓе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Луѓето во Појасот Газа велат дека молат за леб, плаќаат 50 пати повеќе од вообичаено за една конзерва грав и убиваат магариња за да ги прехранат своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шаренолика е понудата за претседателски кандидати. Најголем дел од партиите што ги номинираат кандидатите знаат дека шансите да победат се никакви, сепак ...
сите 181 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 213 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Вицепремиерот Артан Груби за албанската ТВ А2 Си-ен-ен изјавил дека речиси сите албански опозиционери во Македонија се излезени од ДУИ, а сега „се целосно ...
сите 127 | | | веќе видена

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
сите 69 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 66 | | | веќе видена

Скопје, 22. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ТЕК Е НОВ БРАН РАСЕЛУВАЊЕ Ситуацијата во Газа доаѓа до точка од која нема враќање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: