Палестинскиот поет Рефаат Алареер е убиен во Газа


5 копии

Стотици израелски граѓани излегоа на протест пред Министерството за одбрана во Тел Авив, откако израелската армија призна дека по грешка убила тројца заложници ...
| | веќе видена | слични

Колумна на американскиот претседател Џо Бајден за „Вашингтон пост“ Денес светот се соочува со точка на пресврт, каде што изборите што ги правиме – вклучувајќи ...
| | веќе видена | слични

Неколку Палестинци беа убиени и ранети во израелски напад чија цел беше околината на училиштето УНРВА ал-Мазра во Деир ел-Балах, во централниот дел на Појасот ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска „по грешка уби тројца заложници“ кои беа држени во Појасот Газа откако беа заробени од вооружени лица на Хамас на 7 октомври. Тројцата ...
| | веќе видена | слични

- Претседателот на палестинската самоуправа Махмуд Абас денеска во разговор со американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливан во Рамалах, истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на палестинската управа Махмуд Абас денеска нагласи дека е неопходен итен прекин на израелската агресија врз Палестинците, особено во Појасот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Белата куќа денеска изразија длабоко жалање за ненамерното убиство на тројца заложници од армијата на Израел за време на упад во Газа. „Веста од Израел е ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 500 британски војници се испратени на Кипар во тајност, вели извештај што го откриваат британски медиуми. Владата на Обединетото Кралство претходно ...
| | веќе видена | слични

Тој на прес-конференција во Тел Авив рече дека САД и Израел се согласуваат дека ќе дојде до транзиција од моменталната фаза на конфликтот со висок интензитет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом Гебрејесус огорчено реагираше на извештаите за смртта на неколку Палестинци во осомничениот ...
сите 240 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палестинскиот поет Рефаат Алареер е убиен во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: