ЦУК: Вкупно 1 625 повици на број за итни случаи 112

4 копии

 Центарот за управување со кризи издаде вонредна информација за сите лица кои моментно се наоѓаат кај Беровско Езеро - да не тргнуваат да патуваат, а ако имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последното деноноќие во Центарот за управување со кризи (ЦУК) имало вкупно 1.814 повици на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК. Од нив, како што ...
| | веќе видена | слични

Снегот направи проблеми во поќе населени места во Македонија. Центарот за управување со кризи апелира граѓаните што се на Беровското Езеро да не патуваат ...
| | веќе видена | слични

Од нив, како што информираат од ЦУК, „реални“ повици за итни случаи на 112 биле 42,06 отсто, а 57,94 отсто биле за други потреби на граѓаните.  Кон полиција ...
| | веќе видена | слични

Регионалните центри за управување со кризи Берово и Штип во координативна оперативна комуникација преку Секторот за операции и координација известија дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Според последниот извештај на Центарот за управување со кризи изминатото деноноќие имало вкупно 1.654 повици на Единствениот број за итни случаи 112 , а имало ...
| | веќе видена | слични

-„Реални“ повици за итни случаи на 112 во ЦУК биле 40.21 отсто, а 59.79 проценти други, именувани како „неитни повици“, што биле за други потреби на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- По појавата на африканска свинска чума на територијата на делчевското село Град се уште на сила е Решението за определување на заштитна зона и зона под ...
| | веќе видена | слични
3 копии

РЦУК – Куманово, известува дека насобраните гранки на мостот на реката во село Проевце, пријава која беше на ден 24.11.2023 година, се уште не се расчистени. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК: Вкупно 1 625 повици на број за итни случаи 112

Од:
До кого (е-маил):
Порака: