БРЗА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА „ВОЗАЧОТ“ НА ПАЛЧО - го однел во Турција за да им избега на органите на прогонот


Вчера (07.12.2023) Единицата за насилен криминал - Одделение за крвни и сексуални деликти при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе ...
| | веќе видена | слични

Целта на Министерството за правда и сите други органи кои помагаат во процедурата за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција, е таа да биде извршена побрзо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љупчо Палевски Палчо, кој е осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот Панче Жежовски може да биде држен во притвор во Турција ...
| | веќе видена | слични

Видео снимки од седумдесетина камери од објекти и педесетина извадени од системот на Сејф Сити кои се анализираат, во детали ќе го утврдат начинот на кој била ...
| | веќе видена | слични

Системот многу брзо и ефикасно реагираше и дојдовме до разоткривање на случајот со убиството на малата Вања и на Панче и при тоа се откриени сторителите на ова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 , одговарајќи на прашањето дали ќе ја дознаеме целата вистина за ...
| | веќе видена | слични

„Побаравме од Република Турција да се достават дактилоскопските податоци, папиларните линии. Денеска тие се доставени и ќе бидат предадени во ЈО. Очекувам дека ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство Скопје побарало од турските власти да се обезбеди комплетен дактилоскопски и ДНК материјал од Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 140 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРЗА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА „ВОЗАЧОТ“ НА ПАЛЧО - го однел во Турција за да им избега на органите на прогонот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: