Интензивни борби на југот на Појасот Газа


Израелските одбранбени сили го осудија однесувањето на војниците кои беа снимени како пеат и се молат во џамија во Џенин на Западниот Брег. Инцидентот е снимен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските одбранбени сили (ИДФ) го осудија однесувањето на некои од нивните војници кои беа снимени како пеат и се молат во џамија во Џенин на окупираниот ...
| | веќе видена | слични

Ова се случи за време на операција против милитанти во градот, во која досега се убиени 11 Палестинци, соопшти палестинското Министерство за здравство. ИДФ ...
| | веќе видена | слични

Израел продолжи да го гаѓа Појасот Газа во четвртокот и покрај засилените меѓународни повици за заштита на цивилите и предупредувањата за ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Израел продолжи со баражот врз Појасот Газа и покрај засилените меѓународни повици за намалување на бројот на цивилни жртви и справување со растечката ...
| | веќе видена | слични

- Додека Израел продолжува да ја бомбардира Газа, Палестинците, кои мораа да ги напуштат своите домови, се борат да преживеат во бегалските кампови каде ...
| | веќе видена | слични

Во импровизираниот камп во Рафах, поставен на песочно поле преполно со ѓубре, луѓето денеска се обидоа да се соземат од страшната ноќ. Некои носеа кофи со ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти и хуманитарните организации велат дека заразните болести го опустошуваат населението во Појасот Газа како последица на студеното и влажно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски влегува во трка за претседател. Тој ќе биде кандидат на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија. Информацијата ...
сите 383 | | | веќе видена

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране ...
сите 302 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 100 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 120 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи никогаш повеќе да се прави пиар со болни како што е случај со Леонид, а пари за лекување нема затоа што СДСМ и ДУИ, седум години ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивни борби на југот на Појасот Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: