ВМРО-ДПМНЕ: Останува отворено прашањето зошто возилото на Панче се движеше слободно по скопските улици и доведе до ново убиство


Пропустите во истрагата за убиството на Панче, чинеа живот. Останува отворено прашањето зошто возилото на Панче се движеше слободно по скопските улици и доведе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спасовски во обид да се спаси, дополнително се негира и се понижува пред цела јавност. Откако пред 10 дена тврдеше дека не го барале возилото на велешанецот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Спасовски во обид да се спаси, дополнително се негира и се понижува пред цела јавност“, пишува пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спасовски не кажа зошто МВР три дена не реагира и дозволило возилото на убиениот Панче со кое е киднапирана Вања да се движи низ Скопје. Спасовски треба да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оливер Спасовски наместо да се оградува од постапката за убиствата на Панче и Вања, треба да одговори зошто МВР не презела акција за пронаоѓање на возилото на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

После прес конференцијата на Оливер Спасовски и обвинителот Бубевски излегоа многу недокажани работи, дури беа изнесени и неколку лаги. Тоа не натера да се ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Драган Ковачки во емисијата „За или против“ на ТВ Алфа рече дека поради некомпетентност на раководството на СВР Велес не бил баран автомобилот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оливер Спасовски, треба да се засрами од своите лаги, пред новинарите и пред македонската јавност, каде ладнокрвно излажа, во врска со возилото на убиениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Останува отворено прашањето зошто возилото на Панче се движеше слободно по скопските улици и доведе до ново убиство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: