Син на израелски министер е убиен во Газа


3 копии

Одбранбените сили на Израел тврдат дека тројца израелски заложници во Газа по грешка биле идентификувани како закана и убиени. – За време на борбите во Шеџаја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на израелската војска, контраадмирал Даниел Хагари вечерва изјави дека за време на борбите во областа Шеџаија во северниот дел на Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични

Тој рече дека тоа е „трагичен инцидент за кој одговорност сносат Израелските одбранбени сили (ИДФ). „Тоа е област каде војниците наишле на многу терористи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 500 британски војници се испратени на Кипар во тајност, вели извештај што го откриваат британски медиуми. Владата на Обединетото Кралство претходно ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (ИДФ) објавија дека го зазеле и уништиле штабот на баталјонот Хамас Шеџаја, со седиште во градот Газа.Портпаролот на ИДФ, Авичај ...
| | веќе видена | слични

Телото на Толедан било извлечено од Газа за време на израелска воена операција, а откако било вратено во Израел и идентификувано, неговото семејство е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Син на израелски министер е убиен во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: