Девизните резерви намалени за 12,9 милиони евра

Руските златни резерви надминале рекордни 150 милијарди долари Благодарение на растот на светските цени на овој скапоцен материјал, златните резерви на Русија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според извештајот објавен минатата недела, бројката е за 41% пониска од ревидираната сума од септември од 72 тони, но сепак е 23% над месечниот просек од 34 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути Вкупните средства на останатите финансиски институции – пензиски фондови, осигурителни друштва, инвестициски фондови, финансиски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Људмила Навални, мајката на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални, побарала од рускиот претседател Владимир Путин да го предаде телото на нејзиниот ...
сите 417 | | | веќе видена

Се појавија снимки од камери од познат скопски локал, кои ги објави „360 степени“ , кои покажуваат што се случувало на вечерта меѓу саботата и неделата по ...
сите 135 | | | веќе видена

Партијата Демократски сојуз достави инцијатива до Уставниот суд за поништување на автентичното толкување на Законот за амнестија со кое се запре постапката за ...
сите 84 | | | веќе видена

Со осум гласа „за“ и ниту еден „против“ и „воздржан“, членовите на собраниската Комисија за европски прашања денеска дадоа поддршка да помине во понатамошна ...
сите 51 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека ја завршила својата втора мисија за евакуација во болницата „Насер“ во градот Кан Јунис во Појасот Газа, ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девизните резерви намалени за 12,9 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: