Десетици закони и одлуки во Собрание чекаат „брзи прсти“

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност на Европски Сојуз за промена : Почитувани граѓани, почитувани медиуми, На оваа корумпирана власт и се избројани деновите! Во паника и ...
| | веќе видена | слични

ЕУ препорача конкретни реформи на Судскиот совет, но, кој ќе ги спроведе? Како одговор на низата скандали и проблеми кои го потресоа Судскиот совет изминатиов ...
| | веќе видена | слични

Се засилува кадровски Пазарниот инспекторат. На веб страната на Агенцијата за администрација деновиве осамнаа огласи за прием на дваесетина државни службеници, ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски повторно се огласи, овој пат за гасоводот помеѓу Грција и Македонија. „Се сеќавате ли како пред околу три години на големо се ...
| | веќе видена | слични

Јавна тајна е кој се вработува преку Агенции за привремени вработувања, ни рече сопственик на една од тие агенции, коментирајќи ја намерата на власта со закон ...
| | веќе видена | слични

Основната плата на информатичарите, вработени во новата Агенција за безбедност на мрежни и информациски системи и дигитална трансформација, ќе биде речиси иста ...
| | веќе видена | слични

Владата со предлог од Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) усвои пет закони за реформи во јавната администрација и дигиталната ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и аминистрација Азир Алиу очекува до средината на јануари да бидат донесени петте закони за реформи во јавната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 456 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десетици закони и одлуки во Собрание чекаат „брзи прсти“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: