„Пристап до мрежа“ – уште 3-4 евра плус во сметките за струја!?


4 копии

Раст од 150% на инсталираниот капацитет во обновливи извори за 11 месеци во споредба со цела 2022 година регистрира Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). ...
| | веќе видена | слични

„Граѓаните секогаш имаат право да бараат и повеќе и подобро и граѓаните на крајот знаат да споредат. Тие знаат да споредат како некој владеел, и како некој ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните нема да плаќаат повисоки сметки за електрична енергија од 1 јануари. Ова важи за домаќинствата, за семејствата и малите потрошувачи кои се дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) е независно тело, кое одлучува за цената на струјата, министерот за економија, Крешник Бектеши, уверува дека ...
| | веќе видена | слични

„Јас очекувам дека државата ќе напредува. Ние ако ја споредиме државата пред 30 години и денес, таа е унапредена во многу полиња. Затоа велам дека не треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пристап до мрежа“ – уште 3-4 евра плус во сметките за струја!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: