Жестоки борби на југот од Газа, се интензивира израелската офанзива


3 копии

Стотици граѓани протестираа пред Министерството за одбрана во Тел Авив, откако израелската армија призна дека по грешка убила тројца заложници во Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични

Колумна на американскиот претседател Џо Бајден за „Вашингтон пост“ Денес светот се соочува со точка на пресврт, каде што изборите што ги правиме – вклучувајќи ...
| | веќе видена | слични

Неколку Палестинци беа убиени и ранети во израелски напад чија цел беше околината на училиштето УНРВА ал-Мазра во Деир ел-Балах, во централниот дел на Појасот ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска „по грешка уби тројца заложници“ кои беа држени во Појасот Газа откако беа заробени од вооружени лица на Хамас на 7 октомври. Тројцата ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Црвениот крст Мирјана Шпољариќ му рече на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека притисокот врз Хамас може да ја „затвори вратата“ на ...
| | веќе видена | слични

Телото на Толедан било извлечено од Газа за време на израелска воена операција, а откако било вратено во Израел и идентификувано, неговото семејство е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 394 | | | веќе видена

„Изјавата на Ахмети за „големата вест” потврдува најмалку две работи. Првата, дека ДУИ е безидејна партија која со предлози извадени од нафталин покажува ...
сите 228 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Вицепремиерот Артан Груби за албанската ТВ А2 Си-ен-ен изјавил дека речиси сите албански опозиционери во Македонија се излезени од ДУИ, а сега „се целосно ...
сите 105 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 142 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жестоки борби на југот од Газа, се интензивира израелската офанзива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: