ТИЕ СЕ НОВАТА СРПСКА ДЕЛОВНА ЕЛИТА - имаат најмалку 140 фирми и вртат милијарди

„Тие се новата српска бизнис елита. Медиумите редовно известуваат за нив. Единаесет од нив поседуваат, директно или индиректно, најмалку 140 компании ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на годината, по основ на регрес за годишен одмор, на сметките треба да легнат по најмалку 14.700 денари. К-15 се пресметува врз основа на просечната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Работодавачите имаат уште петнаесеттина дена за исплата на регресот за годишен одмор. Законскиот рок истекува заедно со последниот ...
| | веќе видена | слични

Компаниите и јавниот сектор до крајот на месецов имаат обврска да им исплатат регрес за годишен одмор на своите вработени. Нема официјални бројки за тоа колку ...
| | веќе видена | слични

До крајот на годината фирмите и работодавачите имаат рок да ја исполнат законската обврска за исплата на регрес за годишен одмор, или популарно познат како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крајот на годината е законскиот рок кога фирмите и работодавачите имаат обврска да исплатат регрес за годишен одмор, популарно наречен К-15. Според Законот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Teleperformance, германска компанија и лидер во областа на дигиталните услуги и корисничка поддршка, е во процес на проширување на својот тим на територијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател во четвртокот се сретна со Јулија Навални, вдовица на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални. На средбата била и Даша, ...
сите 521 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 333 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 137 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 107 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТИЕ СЕ НОВАТА СРПСКА ДЕЛОВНА ЕЛИТА - имаат најмалку 140 фирми и вртат милијарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: