Стоп за невнимателните изјави што може да ја спречат екстрадицијата


Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
| | веќе видена | слични

Целта на Министерството за правда и сите други органи кои помагаат во процедурата за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција, е таа да биде извршена побрзо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љупчо Палевски Палчо, кој е осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот Панче Жежовски може да биде држен во притвор во Турција ...
| | веќе видена | слични

Видео снимки од седумдесетина камери од објекти и педесетина извадени од системот на Сејф Сити кои се анализираат, во детали ќе го утврдат начинот на кој била ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главното прашање е зошто полицијата не постапила според методологијата на работа, уште од убиството на Панче Жежовски, во тој случај евентуално можело да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неоснованите и неаргументирани тврдења за текот на истрагата извршуваат уште еднаш убиство врз жртвите, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, одговарајќи на прашањето кога и на кој начин е дојдено до сознанија ...
| | веќе видена | слични

Системот многу брзо и ефикасно реагираше и дојдовме до разоткривање на случајот со убиството на малата Вања и на Панче и при тоа се откриени сторителите на ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 одговарајќи на прашањето какви се шансите Турција да не го испорача ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 400 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 308 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 366 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоп за невнимателните изјави што може да ја спречат екстрадицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: