Интензивни борби на југот на Појасот Газа

Израелските одбранбени сили го осудија однесувањето на војниците кои беа снимени како пеат и се молат во џамија во Џенин на Западниот Брег. Инцидентот е снимен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските одбранбени сили (ИДФ) го осудија однесувањето на некои од нивните војници кои беа снимени како пеат и се молат во џамија во Џенин на окупираниот ...
| | веќе видена | слични

Ова се случи за време на операција против милитанти во градот, во која досега се убиени 11 Палестинци, соопшти палестинското Министерство за здравство. ИДФ ...
| | веќе видена | слични

Израел продолжи да го гаѓа Појасот Газа во четвртокот и покрај засилените меѓународни повици за заштита на цивилите и предупредувањата за ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Израел продолжи со баражот врз Појасот Газа и покрај засилените меѓународни повици за намалување на бројот на цивилни жртви и справување со растечката ...
| | веќе видена | слични

- Додека Израел продолжува да ја бомбардира Газа, Палестинците, кои мораа да ги напуштат своите домови, се борат да преживеат во бегалските кампови каде ...
| | веќе видена | слични

Во импровизираниот камп во Рафах, поставен на песочно поле преполно со ѓубре, луѓето денеска се обидоа да се соземат од страшната ноќ. Некои носеа кофи со ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти и хуманитарните организации велат дека заразните болести го опустошуваат населението во Појасот Газа како последица на студеното и влажно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 314 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 339 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 153 | | | веќе видена

Првите луѓе на неколку светски медиумски куќи потпишаа писмо во кое ги повикуваат израелските власти да ги заштитат новинарите во Газа, соопштувајќи дека ...
сите 428 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивни борби на југот на Појасот Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: