ОД 1 ЈАНУАРИ САД, Велика Британија, Германија, Канада, Јапонија, Франција и Италија ќе забранат руски дијаманти

Време зa читање: 3 минути Групата од седум нации Г7, односно Соединетите Американски држави, Германија, Канада, Јапонија, Велика Британија, Франција и Италија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Русија заработила повеќе пари од извозот на нафта во октомври отколку во кој било од месеците пред војната во Украина, пишува Блумберг. Во октомври Русија ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Берзата на криптовалути Binance објави дека ќе ја прекине поддршката за руската рубља во P2P операциите почнувајќи од 31 јануари, ...
| | веќе видена | слични

Западните економисти процениле дека пред војната Хамас внесувал „најмалку“ 1 милијарда долари годишно во Газа – слично на националниот буџет на Сомалија, земја ...
| | веќе видена | слични

На рускиот претседател Владимир Путин му претстојат избори следната година. Дали пред нив има право да тврди дека најлошото навистина поминало за руската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рокот за собирање потписи за кандидати за претседател и за кандидати за пратеници започнува денеска и ќе трае до 8 март, согласно роковниците на Државната ...
сите 427 | | | веќе видена

Пратениците на СДС и ДУИ имаат шанса колку толку, да ја исправат својата грешка со пасошите и малтретирањето на целиот народ, затоа треба да се одважат и да ...
сите 296 | | | веќе видена

Предлогот што го дава ВМРО-ДПМНЕ за измена на Законот за патни исправи е несериозен и директно се коси со Уставот и за жал нема да им помогне на граѓаните. ...
сите 203 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска реагираше на изјавата на неговиот американски колега Џозеф Бајден, кој го нарече „луд кучкин син“, велејќи дека тоа ...
сите 106 | | | веќе видена

Мора да бидеме подготвени да отвориме крупни прашања, ако не влеземе во Европската унија до 2030 година, треба да бараме алтернатива, вели во интервју на А1он ...
сите 108 | | | веќе видена

Републиканскиот конгресмен Енди Оглес од Тенеси даде радикална изјава во однос на војната меѓу палестинската терористичка група Хамас и Израел. Тој кажа свој ...
сите 244 | | | веќе видена

Вечерва во Скопје се одржа првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ – За наша Македонија. Беше официјализирана претседателската кандидатура на Максим ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД 1 ЈАНУАРИ САД, Велика Британија, Германија, Канада, Јапонија, Франција и Италија ќе забранат руски дијаманти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: