Во Македонија има епидемија на корупција, ќе има нови имиња на црната листа, кажа Агелер


Постои епидемија на корупција во државата, смета американската амбасадорка Агелер. Таа вели, Анѓушев, нема да е последен на црната листа, а тие што сметаат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ставовите на секого во ова демократско општество се легитимни така што не би можел да дадам дополнителни коментари, вели премиерот Димитар Ковачевски во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот одби да го прокоментира ставот на експретседателот на Владата, Зоран Заев, кој преку писмен допис застана во одбрана на Кочо Анѓушев, кој е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одбраната од експремиерот Зоран Заев за поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев откога САД го стави на црна листа, сегашниот премиер Димитар Ковачевски вели дека ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Славјанка Петровска на денешната конференција даде свој коментар за состојбата со корупцијата во државата, коментирајќи ги последните ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Славјанка Петровска вели дека не гледа задна намера во изјавите на амбасадорката Анџела Агелер и од претставниците на САД во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа што САД објавуваат имиња на нивната црна листа според министерката за одбрана Славјанка Петровска е знак дека институциите треба да направат дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Славјанка Петровска вели дека не гледа задна намера во сите пораки кои ги слушнавме изминатите денови од амбасадорката Анџела Агелер и ...
| | веќе видена | слични

Екс-премиерот Зоран Заев изрази поддршка до поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев за, како што вели, докажување на неоснованоста за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев преку објава за медиумите истакна дека Кочо Анѓушев и неговиот тим биле едни од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 263 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија има епидемија на корупција, ќе има нови имиња на црната листа, кажа Агелер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: