Поради снег, забрана за товарни возила на „Ѓавато“

5 копии

Како што соопшти АМСМ, од 15:45 се воведува забрана за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар- крак Маврово- Маврово и Гостивар-Стража –Кичево. Кон ...
| | веќе видена | слични

Забрана за движење на товарни моторни возила е воведена на патните правци на патниот правец Гостивар-Стража-Маврово, превој Ѓавато меѓу Битола и Ресен, и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воведена е забрана за камиони на неколку патни правци поради врнежи од снег. Од 16:05 часот на патниот правец Гостивар- Стража – Маврово, поради обилни врнежи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денеска се воведува забрана за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка граничен премин Деве Баир. ЈП Македонија информира дека забраната почнува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од 14:10 часот се воведува забрана за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – Г.П. Деве Баир, информираат од АМСМ. Претходно беше соопштено дека ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Во Маврово на сила е забрана за сообраќај на тешки товарни возила. ...
| | веќе видена | слични

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека во 07.00 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради снег, забрана за товарни возила на „Ѓавато“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: