Стојков пуштен дома, истрага за возачот на Палевски


Видео снимки од седумдесетина камери од објекти и педесетина извадени од системот на Сејф Сити кои се анализираат, во детали ќе го утврдат начинот на кој била ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Спасовски во обид да се спаси, дополнително се негира и се понижува пред цела јавност“, пишува пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични

Системот многу брзо и ефикасно реагираше и дојдовме до разоткривање на случајот со убиството на малата Вања и на Панче и при тоа се откриени сторителите на ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спасовски не кажа зошто МВР три дена не реагира и дозволило возилото на убиениот Панче со кое е киднапирана Вања да се движи низ Скопје. Спасовски треба да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оливер Спасовски наместо да се оградува од постапката за убиствата на Панче и Вања, треба да одговори зошто МВР не презела акција за пронаоѓање на возилото на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 , одговарајќи на прашањето дали ќе ја дознаеме целата вистина за ...
| | веќе видена | слични

„Побаравме од Република Турција да се достават дактилоскопските податоци, папиларните линии. Денеска тие се доставени и ќе бидат предадени во ЈО. Очекувам дека ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство Скопје побарало од турските власти да се обезбеди комплетен дактилоскопски и ДНК материјал од Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ново име се појави на листите за собирање потписи во трката за кандидат за претседател на државата. – Денес, до Државната изборна комисија е доставена ...
сите 245 | | | веќе видена

Изборната кампања за претседателските избори официјално започнува на 4 април, но кандидатите, особено, оние кои се сметаат за фаворити од двете најголеми ...
сите 229 | | | веќе видена

Повеќе од 100.000 граѓани кои имаат право на глас на претстојните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија немаат важечка лична карта , а ...
сите 143 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Во денешното гостување во „Слободен печат“ пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков истакна дека потребно е Македонија да има претседател кој е ...
сите 27 | | | веќе видена

Денес околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. “фри рајд” скијање ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска во Прага ги повика сојузниците на Украина „да не бидат кукавици“ пред „незапирливата“ Русија. - Секако дека ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојков пуштен дома, истрага за возачот на Палевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: